PETERSBURG – PÓŁNOCNA WENECJA
28/04 - 05/05/2018


Czy to Wenecja? Nie! To Petersburg – najpiękniejsze miasto Europy – zapisz się i zobacz! Wycieczka objazdowa po niezwykle malowniczych trzech Stolicach Krajów Bałtyckich oraz Północnej Wenecji, którą jest Petersburg.

 


1 dzień – 28/04/2018
Zbiórka uczestników i wyjazd z Sanoka o godz. 0:00. Przyjazd do Wilna. Spacer wileńską starówką. Obiadokolacja. Nocleg w Wilnie.


2 dzień – 29/04/2018
Śniadanie. Zwiedzania centrum Wilna. Następnie przejazd do leżącej na wzgórzach nekropolii „Na Rossie”. Krótkie przejście alejkami cmentarza, gdzie znajduje się wiele grobowców, w których pochowano ważne dla polskiej historii i kultury postacie (wśród nich jest też mauzoleum z sercem Piłsudskiego). Około południa przejazd do Rygi – stolicy Łotwy. Zwiedzanie miasta. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Nocleg.


3 dzień – 30/04/2018
Śniadanie. Przejazd do Tallina. Piesze zwiedzanie stolicy Estonii. Zakwaterowanie w hotelu w Tallinie. Obiadokolacja. Nocleg.


4 dzień – 01/05/2018
Śniadanie. Przejazd do Petersburga. Objazd miasta - główna ulica - Newski Prospekt, z wieloma sklepami i eleganckimi butikami oraz pięknie odrestaurowanymi kamienicami. Następnie podziwianie budynków Admiralicji i Sztabu Generalnego w stylu empire, które w dawnych czasach spełniały rolę centrum dowodzenia obroną morską miasta. Przejazd obok Pałacu Marmurowego, którego sylweta odbija się w rzece; w pobliżu znajduje się Pole Marsowe - prostokątny park w stylu francuskim. Zakwaterowanie w hotelu w Petersburgu (na 3 noce). Obiadokolacja. Nocleg.


5 dzień – 02/05/2018
Śniadanie. Dalsze zwiedzanie Petersburga. Wizyta w jednej z najbogatszych galerii sztuki w Europie – Ermitaż. Przejazd do soboru św. Izaaka, drugiej co do wielkości świątyni w Rosji, który pokryty jest pozłacaną kopułą wznoszącą się na wysokość ponad 100 metrów. Na trasie dalszego objazdu - cerkiew i klasztor Smolny, kompleks zaprojektowany w XIX wieku przez włoskiego architekta. Następnie - nabrzeże Uniwersyteckie i Pałacowe. Krótki postój na Placu Senackim z pomnikiem Piotra Wielkiego na koniu, zwanym „Jeździec z Brązu”. Przejazd do Twierdzy Pietropawłowskiej, mającej bronić miasto przed Szwedami w czasie Wojny Północnej w początkach XVIII wieku. Wizyta w pobliskiej katedrze św. Piotra i Pawła z najwyższą na świecie dzwonnicą w prawosławnej świątyni (122 m). Obiadokolacja. Nocleg.


6 dzień – 03/05/2018
Śniadanie. Przejazd do miejscowości Puszkin. Zwiedzanie Carskiego Sioła, w którym znajduje się Bursztynowa komnata. Następnie przejazd do Peterhof, pałacu letniego carów rosyjskich, położonego malowniczo nad Zatoką Fińską. Powrót do Petersburga. Obiadokolacja. Nocleg.


7 dzień – 04/05/2018
Śniadanie. Wyjazd do Daugavpils. Po drodze przejazd przez Psków - zwiedzanie Kremla. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.


8 dzień – 05/05/2018
Śniadanie. Przejazd do Druskiennik. Spacer po słynnej i urokliwej miejscowości uzdrowiskowej Litwy. Około godz. 15.00 wyjazd w kierunku granicy. Przyjazd do Sanoka w późnych godzinach nocnych.


Cena: 2150 zł - cena skalkulowana dla wyjazdu z Sanoka, dla grupy 40 os.
+ 10 zł TFG
Wpisowe - w kwocie 600 zł płatne przelewem do 5 dni roboczych od zgłoszenia
Pozostałą kwotę - należy wpłacić do 25 dni przed rozpoczęciem wycieczki.


 

Warunkiem zawarcia umowy oraz wpłaty wpisowego jest zapoznanie się oraz podpisanie umowy z Organizatorem.

 

Umowę znajdziesz tutaj: http://eko-karpaty.com/file/umowa-o-swiadczenie-uslug-turystycznych-bp-ferias

 

Świadczenia zawarte w cenie:
Przejazd autokarem, 7 noclegów w hotelach**/*** ( pokoje 2, 3 os. z łazienkami), 7 obiadokolacji, 7 śniadań, usługa pilota, ubezpieczenie NNW, KL (z włączeniem chorób przewlekłych) oraz bagaż.


Cena nie obejmuje:
obowiązkowej płatności u pilota – 140 EURO/os – na m.in. opłatę za bilety wstępów, lokalnych przewodników itd.
kosztów wizy do Federacji Rosyjskiej – 350 zł/os.

PETERSBURG – PÓŁNOCNA WENECJA