MAGICZNA GRUZJA
26/05 – 03/06/2018


Wycieczka objazdowa po Gruzji. Zapewniamy niezapomniane wrażenia, setki wspomnień i zdjęć!!!


1 dzień – 26/05/2018
Przejazd na lotnisko Okęcie Godz. 20:30 - rozpoczęcie odprawy. Wylot z Warszawy do Tbilisi
o godz. 22:30. Przylot 04:05. Transfer do hotelu (zakwaterowanie, krótki odpoczynek) w Tbilisi, stolicy i największym mieście Gruzji położonym nad rzeką Kurą. Odpoczynek w hotelu.


2 dzień – 27/05/2018
Śniadanie w hotelu. Wyjazd do Mcchety (UNESCO) – dawnej stolicy Gruzji, w której Gruzini przyjęli chrześcijaństwo na początku IV w. Zwiedzanie Katedry Sweti Cchoweli (XI) - jednej
z najważniejszych świątyń w Gruzji. Powrót do Tbilisi, zwiedzanie miasta z przewodnikiem lokalnym. W programie min. Twierdza Narikala – ruiny, które górujące nad dachami starówki, dawna dzielnica łaźni, meczet, synagoga i kościół Metechi – urokliwie położony na skale pionowo opadającej do wód rzeki Mtkwari, pomnik Króla Wachtanga, Kościół Soni (VI/VII w.) Jest tutaj przechowywana jedna z najcenniejszych dla Gruzinów relikwii - krzyż Świętej Nino. Plac Wolności i Aleja Rustaweliego – miejsca najważniejszych wydarzeń politycznych ostatnich lat w Gruzji. Obiadokolacja i nocleg.


3 dzień – 28/05/2017
Po śniadaniu wyjazd na całodniową wycieczkę „Wojenną Drogą Gruzińską” Po drodze zwiedzamy: Ananuri – fortecę z przełomu XVI-XVII w., Kazbegi – skąd wspaniale widać białą piramidę drzemiącego wulkanu Kazbek (5047 m n.p.m.) a na jej tle kościół Gergeti (Cminda Sameba – Świętej Trójcy) z XIV w. opisanego przez Puszkina w wierszu "Monastyr na Kazbeku", Gudauri – które znajduje się tuż pod przełęczą, niezwykle urokliwą Dolinę Sono z paroma wolnostojącymi basztami i deniwelacjami sięgającymi 2000 metrów. Obiadokolacja. Nocleg w Gudauri.


4 dzień – 29/05/2018
Śniadanie i wyjazd na trasę: Gori – miejsce urodzenia Stalina, a w nim; muzeum Stalina (dla chętnych za dodatkową opłatą); Upliscyche – skalne miasteczko – historia tego miejsca zaczyna się w II tysiącleciu p.n.e. Zobaczymy salę tronową królowej Tamary oraz XII–wieczną cerkiew. Borżomi – zwiedzanie Borżomskiego Parku Narodowego – floretańskie pałace rodziny carskiej i degustacja wody mineralnej. Achalciche - Przejazd do niedawno odrestaurowany twierdzy Achalciche, ojczyzny Charles Aznavour, starożytnego centrum katolicyzmu w Gruzji. W kompleksie, wraz z cerkwią Świętej Mariny, znajduje się meczet, kościół i klasztor sióstr benedyktynek, synagoga i ormiański kościół. Obiadokolacja. Nocleg.


5 dzień – 30/05/2018
Śniadanie i wyjazd do Batumi, zwiedzanie twierdzy Gonio - ważny punkt wojskowo – strategiczny. Twierdza rzymska z IV w. W gruzińskich źródłach historycznych z VIII w. jest wspominana, jako Apsaros (terytorium bogate w wodę). Przyjazd do Batumi. Zakwaterowanie, obiadokolacja. Wieczorny spacer. Nocleg.


6 dzień – 31/05/2018
Po śniadaniu spacer po mieście między eleganckim kamienicami i pięknymi willami w stylu eklektycznym, okazała świątynia katolicka, turecki meczet. Odpoczynek, plażowanie. Obiadokolacja i nocleg.


7 dzień – 01/06/2018
Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, wyjazd w kierunku Kutaisi. Zwiedzanie Ogrodu Botanicznego w Batumi, za którym rozciągają się znane ze starej piosenki herbaciane pola Batumi;. Przejazd do Kutaisi - drugiego, co do wielkości miasta Gruzji, kojarzonego ze starożytnym mitem wyprawy po Złote Runo. Tutaj też urodził się Władysław Raczkiewicz - prezydent RP na uchodźstwie. Zwiedzanie miasta: katedry Bagrati – z XI w. oraz historyczno-architektonicznego kompleksu w Gelati z XII w. (UNESCO). Obiadokolacja i nocleg.


8 dzień – 02/06/2018
Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, Zwiedzanie Jaskini "Prometeusza"– jednej z najwspanialszych jaskiń Europy. Charakteryzuje się wielością podziemnych rzeki i pięknymi formami naciekowymi. Powrót do Tbilisi, zakwaterowanie w hotelu, Czas wolny. Pożegnalna obiadokolacja z folklorem. Nocleg.


9 dzień – 03/06/2018
Transfer na lotnisko. Wylot uczestników z Tbilisi do Warszawy o godz. 4:55. Przylot do Warszawy o godz. 6:40. Wyjazd autokarem na miejsce zbiórki.


Cena: 570 EURO (płatne na konto wg aktualnego kursu NBP)
Wpisowe - w kwocie 150 Euro płatne przelewem do 5 dni roboczych od zgłoszenia (płatne na konto wg aktualnego kursu NBP)
Pozostałą kwotę - należy wpłacić do 25 dni przed rozpoczęciem wycieczki


 

Warunkiem zawarcia umowy oraz wpłaty wpisowego jest zapoznanie się oraz podpisanie umowy z Organizatorem.

 

Umowę znajdziesz tutaj: http://eko-karpaty.com/file/umowa-o-swiadczenie-uslug-turystycznych-bp-ferias

 

Świadczenia zawarte w cenie:
Noclegi w hotelach**/*** ( pokoje 2, 3 os. z łazienkami), wyżywienie wg programu, usługa lokalnego przewodnika, autokar na terenie Gruzji, usługa pilota, ubezpieczenie NNW, KL (z włączeniem chorób przewlekłych) oraz bagaż.


Cena nie obejmuje:
obowiązkowej płatności u pilota (na bilety wstępu oraz innych obligatoryjnych opłat) – 50 EURO/os
biletów lotniczych – 1200 zł (w obie strony)
transferu z Sanoka na lotnisko i z powrotem – 150 zł (koszt liczony dla grupy 30 os.)
obligatoryjna opłaty na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny – 15 zł/os
WSPÓŁORGANIZATOR – „RAYTAN TOUR” Warszawa

MAGICZNA GRUZJA