Program:

Królewskie miasto, mały Wiedeń, ukraiński Piemont, mały Paryż... Miasto, które stoi na granicy wschodniej i zachodniej cywilizacji, na przecięciu dawnych handlowych dróg, które swoim duchem przywołuje tajemniczą atmosferę średniowiecza. Miasto tętniące życiem, które przyciąga zabawami i atrakcjami amatorów współczesnej kultury i sztuki. W trakcie wycieczki do Lwowa nasz Przewodnik opowie Państwu m.in.: kto? z kim? i dlaczego? Jaki był koszt pierwszego samochodu we Lwowie? Ile złota zużyto na wystrój Opery Lwowskiej ... To i wiele więcej powiemy і pokażemy, a dodatkowo odpowiemy na każde pytanie, które nurtuje Państwa w zakresie Lwowskiej historii.

Spotkanie z Pilotem i wyjazd w kierunku przejścia granicznego w Medyce lub Krościenko (w zależności od sytuacji na granicy - kolejki). Po przyjeździe do Lwowa spotkamy się z Przewodnikiem lwowskim mówiącym w języku polskim. Zwiedzanie miasta rozpoczniemy od przejazdu autokarem najstarszymi ulicami Lwowa - Piekarską, Łyczakowską i Gródecką, przy których mieszkali najznakomitsi Polacy. Zwiedzimy Cmentarz Łyczakowski oraz Cmentarz Orląt Lwowskich. Podczas pieszej części wycieczki przejdziemy pod murami obronnymi miasta, pod pomnik jego założyciela - Króla Danyły oraz pod największy pomnik polskiego wieszcza Adama Mickiewicza. Następnie zobaczymy wnętrze Teatru Opery Lwowskiej (zamiennie Kaplicę Boimów w razie zamknięcia Opery), Prospekt Swobodypomnik Tarasa Szewczenkicudowną figurkę Matki Boskiej, najstarszy hotel na Starym Mieście – Hotel "George". Odwiedzimy również Katedrę Łacińską Katedrę Ormiańską. Będąc na Starym Rynku zobaczymy Kościół o. JezuitówRatuszAptekę - MuzeumPałac Jana III Sobieskiego oraz Czarną Kamienicę. Po zakończeniu zwiedzania, do Państwa dyspozycji pozostaje około 1 godziny czasu wolnego, w trakcie jego trwania zaproponujemy Państwu przerwę obiadową w okolicach lwowskiego rynku, zachęcamy też do zakupienia na pobliskim bazarze oryginalnych pamiątek i wyrobów rękodzielniczych. Wyjazd z Lwowa około godziny 16:00 - 16:30 (czas ukraiński). Przyjazd do Polski w późnych godzinach wieczornych.


(kliknij na link) GALERIA ZDJĘĆ Z WYCIECZEK DO LWOWA

Cena zawiera: . 
– usługę pilota 
– usługę przewodnika mówiącego w języku polskim 
– bilety wstępu do zwiedzanych obiektów (cmentarz Łyczakowski i Orląt Lwowskich, Katedra Łacińska i Ormiańska, Teatru Opery i Baletu - zamiennie Kaplica Boimów) 
– transport w klimatyzowanym autokarze/busie 
– system TOUR GUIDE we Lwowie (dla grup liczących minimum 40 osób) 
– opłaty graniczne i drogowe
Cena nie zawiera: . 
- obiadu (możliwość zakupienia obiadu u pilota w autokarze za 25,00 zł/os.)
Waluta: ukraińskie hrywny (1 PLN = ok. 7,00 UAH)
Granica: Krościenko
Dokumenty: Paszport z datą ważności na minimum czasu trwania wycieczki
Czas trwania: 16 godz.
Pogoda: Wycieczka o długim czasie trwania, dlatego w razie nagłej zmiany pogody zachęcamy do zabrania ze sobą kurtki przeciwwiatrowej, parasola, czapki z daszkiem chroniącej przed słońcem.

Uwagi:

Ukraina to gościnny kraj i stosunkowo bezpieczny, jednakże należy trzymać się pewnych zasad: przede wszystkim schować głęboko paszport (kieszenie z tyłu spodni absolutnie nie wchodzą w grę), a nawet wziąć ze sobą kopię ksero, nie afiszować się z grubym portfelem i bardzo drogim sprzętem fotograficznym. Duża część mieszkańców Lwowa to Polacy, dlatego szybciej w sklepie dogadamy się po polsku niż rosyjsku.

 

Odległość z Ustrzyk Dolnych do Lwowa to około 135 km.

 

Podczas wycieczki, po przekroczeniu granicy zatrzymamy się na wymianę waluty (najlepiej złotówek) na ukraińskie hrywny.

 

Przewidywany czas wolny w centrum miasta to około 1 godzina (zachęcamy wtedy do zakupienia oryginalnych pamiątek na pobliskim bazarze wyrobów rękodzielniczych). Po przekroczeniu granicy zmienia się czas – wskazówki zegara przesuwamy o 1 godzinę do przodu.

 

Uwaga! Realizacja wycieczki przy minimalnej liczbie klientów - 15 osób.

 

Ze względu na różnorodność grup, program zwiedzania Lwowa, jest "RAMOWY" i może być na bieżąco korygowany przez Przewodnika dla Państwa komfortu.

 

Cena biletu uzależniona jest od strefy wsiadania i wynosi:
– bilet normalny – od 130,00 zł/os.
– bilet dla dzieci do 12 lat – od 120,00 zł/os.
– bilet Karta Dużej Rodziny – od 111,00 zł/os. (posiadacz Karty obowiązany jest do jej okazania pilotowi wycieczki w dniu wyjazdu)

 

UWAGA! NIEZBĘDNY WAŻNY PASZPORT

 

Dla grup zorganizowanych organizujemy wycieczkę w dowolnym terminie

i dostosowujemy cenę do świadczeń oraz ilości osób.

 

Jesteśmy w stanie zorganizować dojazd na nasze wycieczki z każdej innej miejscowości w Bieszczadach za dodatkową opłatą w zależności od liczby osób

i kilometrów.

 

OPŁATĘ za wycieczkę można dokonać w naszym biurze w Ustrzykach Dolnych oraz naszych  punktach sprzedaży, zakupić online na stronie www.recepcjabieszczady.pl, a także w dniu wyjazdu w autokarze u pilota gotówką.


Chęć otrzymania FAKTURY należy zgłosić do Biura najpóźniej dzień przed wycieczką.

Sentymentalny Lwów WIOSNA - (trasa: Baligród-Wetlina-Ustrzyki Górne-Lutowiska-Ustrzyki Dolne)