W PROGRAMIE:

 

Wyjazd z Arłamowa, przejazd malowniczą trasą Parku Krajobrazowego Gór Słonnych, przez Krościenko - gdzie poznamy historię greckich emigrantów do Ustrzyk Dolnych.

Równia – pochodząca z I poł. XVIII w., reprezentująca typ bojkowski cerkiew Opieki Matki Bożej, gdzie jedną z cenniejszych ozdób stanowi barokowy krucyfiks.

Przejazd pasmem gór Sanocko – Turczańskich do Uherzec Mineralnych.

Zwiedzanie Bieszczadzkiego Browaru URSA MAIOR, podczas którego zobaczymy wnętrze wytwórni piwa "z serca Bieszczad" połączone z degustacją regionalnych wyrobów i możliwością ich zakupu.

 

BIESZCZADZKA SZKOŁA RZEMIOSŁA w Uhercach Mineralnych – miejsce, w którym można aktywnie uczestniczyć w warsztatach ginących zawodów. W pochodzącej z początku XX wieku szkole można samodzielnie utoczyć garnek, własnoręcznie napisać pozdrowienia według zasad przedwojennej kaligrafii, nauczyć się wypiekać tradycyjne proziaki w wiejskim piecu. Nowoczesna sala audiowizualna przeniesie nas w czasie, gdzie dowiemy się o dawnych rzemiosłach występujących w Bieszczadach.

W każdej z klas znajdują się aplikacje, które pomogą nam sprawdzić wiedzę dotyczącą regionu, wysłać elektroniczną pocztówkę z pozdrowieniami do najbliższych, fotoplastikony, żywe zdjęcia, okno 3D oraz beczka śmiechu.


Izba Pamięci Akcj H-T 1951 w Ustjanowej, która powstała, aby „ocalić od zapomnienia" historię i tragiczne losy Polaków wysiedlonych z terenów woj. lubelskiego, które Polska utraciła na podstawie umowy o korekcie granic, zawartej w 1951 r. pomiędzy rządem PRL i ZSRR. Izba Pamięci gromadzi pokaźny zbiór dokumentów i pamiątek bezpośrednich uczestników akcji przesiedleńczej, dzięki czemu miejsce to pełni funkcję edukacji historycznej i obywatelskiej.

 

Cena zawiera: transport, usługę przewodnika, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, ubezpieczenie NNW, podatek vat.


*Przystanek z Arłamowa przy minimalnej liczbie osób: 6 os.

 

*W razie niekorzystnych warunków pogodowych program wycieczki i kolejność zwiedzania może ulec zmianie.


* Realizacja wycieczki przy minimalnej liczbie osób.

 

Bieszczadzkie Klimaty