Królewskie miasto, mały Wiedeń, ukraiński Piemont, mały Paryż... W Okresie bożonarodzeniowym Lwów zamienia się w niesamowitą iluminację świateł, niepowtarzalnie przystrojony świątecznymi ozdobami zaprasza na znajdujący się na Prospekcie Swobody Jarmark, który oferuje przeróżne rzeczy od ozdób choinkowych, wyrobów ceramicznych, produktów regionalnych, stoisk gastronomicznych po stoiska z pamiątkami miasta.


Spotkanie z pilotem i przejazd w kierunku przejścia granicznego w Krościenku. Po przyjeździe do Lwowa przejedziemy słynnymi ulicami: Gródecką, Łyczakowską, Ivana Franka oraz Pijarską. Następnie spotkamy się z lokalnym przewodnikiem i rozpoczniemy zwiedzanie od cmentarza Łyczakowskiego i Orląt Lwowskich. Ponownie wyruszymy autokarem, tym razem w kierunku starego miasta i zwiedzimy m.in. wnętrze Opery Lwowskiej, jedną z najznamienitszych budowli w tym mieście, Katedrę Łacińską - tutaj przed obrazem Matki Bożej Łaskawej król Jan Kazimierz złożył śluby narodowe oraz  Katedrę Ormiańską z bogato zdobionym wnętrzem mozaikami Mehoffera, pomnik Mickiewicza, Wały Hetmańskie, Ratusz - „serce miasta„ - siedziba Rady Miejskiej. Po zakończonym zwiedzaniu będzie czas na obiad, w jednej z lwowskich restauracji i czas wolny na zakupy na Jarmarku Bożonarodzeniowym.

 


 

Cena zawiera:
– usługę pilota i przewodnika
– bilety wstępu do zwiedzanych obiektów
– ubezpieczenie KL i NNW
– transport
– opłaty graniczne i drogowe

 

Cena nie zawiera: obiadu (możliwość zakupienia obiadu u pilota w autokarze za 25,00 zł/os.)

 

Waluta: ukraińskie hrywny.
Granica: Medyka lub Krościenko.
Dokumenty: paszport z datą ważności minimum na czasu trwania wycieczki.
Czas trwania: 16 - 18 godzin.
Pogoda: Wycieczka o długim czasie trwania, dlatego w razie nagłej zmiany pogody zachęcamy do zabrania ze sobą kurtki przeciwdeszczowej, parasola (na wypadek deszczu), czapki z daszkiem chroniącej przed słońcem.

 

Uwagi:
Ukraina to gościnny kraj i stosunkowo bezpieczny, jednakże należy trzymać się pewnych zasad: przede wszystkim schować głęboko paszport (kieszenie z tyłu spodni absolutnie nie wchodzą w grę), a nawet wziąć ze sobą kopię ksero, nie afiszować się z grubym portfelem i bardzo drogim sprzętem fotograficznym. Duża część mieszkańców Lwowa to Polacy, dlatego szybciej w sklepie dogadamy się po polsku niż rosyjsku. Odległość z Ustrzyk Dolnych do Lwowa to około 135 km.

 

Podczas wycieczki zatrzymamy się na wymianę waluty (najlepiej złotówek) na ukraińskie hrywny. Przewidywany czas wolny w centrum miasta to około 1,5 godziny (zachęcamy wtedy do zakupienia oryginalnych pamiątek na pobliskim bazarze wyrobów rękodzielniczych). Po przekroczeniu granicy zmienia się czas – wskazówki zegara przesuwamy o 1 godzinę do przodu.

 

* Realizacja wycieczki przy minimalnej liczbie osób.


Lwów - Jarmark Bożonarodzeniowy